Ucuz Elektrik

Elektrik Tarifeleri

Ucuz Elektrik Kullanmak Artık Çok Kolay! **** Ucuz elektrik tüketmek bir çok tüketici için yeni bir kavramdır. Çünkü uzun yıllardır elektrik piyasası devlet tekeli himayesinde kalmış ve elektrik enerjisi tedariği uzun yıllar boyunca sadece tek bir kurum tarafından sağlanmıştır. Fakat 2001 yılında Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında elektrik piyasası yeni bir yapılanma süreci içine girilmiş, bu sürecin esas amacı da tüm kullanıcılara daha kaliteli ve daha cazip elektrik enerjisi tedariği sunabilmek olarak belirtilmiştir.

Elektrik Satışındaki Rekabet

Bu dogrultuda elektrik üretimi alanında ve elektrik satışı alanında rekabetin önü açılmaya bununla birlikte devletin sahibi olduğu kurumlar yavaş yavaş özelleştirilmeye başlanmıştır. Bu hedef dogrultusun da Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu (EPDK) kurulmuş ve bu kuruma enerji piyasalarının regülasyonu ve denetlenmesi verilmiştir. Kullanıcıların ucuz elektrik tüketmesi ile ilgili olarak elektrik enerjisinin daha ucuza üretiliyor olması gerçekliğinin yanı sıra, rekabetin de önünün açılarak firmaların kazanmakta oldukları kar marjlarını piyasa koşullarına göre düşürerek ticaretten en büyük kazancı kullanıcıların sağlaması hedeflenmiştir. İlk olarak 2001 yılında hazırlanmış olan serbest tüketici yönetmeliği gereğince, belirli bir tüketim limitine sahip olan kurumlara elektrik firmasını değiştirme ve böylelikle de indirimli elektrik tüketme hakkı sağlanmıştır.


elektrik tarifeleri


İndirimli Elektrikte Yeni Fırsatlar

İlk başlarda elektrik firmasını değiştirerek indirimli elektrik kullanma hakkı sadece belirli tüketimi olan kullanıcılara verilmiş, bu sayede enerji gibi stratejik ve milli güvenlik bakımın dan kritik bir öneme sahip olan sektörün daha sağlam temeller üzerine kurulması hedeflenmiştir. Esas amaç kullanıcılara ucuz elektrik tüketme hakkını sağlamak olduğu kuşkusuz bir gerçek olsa da, bu olanağın yavaş yavaş ve sağlam temeller üzerine kurulması için piyasanın özelleştirilmesi zamanla ve kademeli olarak yapılmıştır. Ucuz elektrik tüketiminden yararlanmak isteyen kullanıcıların elektrik tüketimi limitlerinin ne kadar olması gerektiği EPDK'nın almış olduğu kararlarla belirlenmiş ve 2001 yılından günümüe kadar olan zaman zarfında ucuz elektrik kullanmak için belirlenen limitler git gide düşmüştür.

125 TL Elektrik Faturanız Var İse Kulak Verin

125 TL ve üzerinde fatura ödeyen herkes ucuz elektrik kullanabilir! **** 2016 yılına girilmesi ile birlikte Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)'nın ilgili kanun ve yönetmelikler uyarınca almış olduğu kararla sonucu elektrikte "cep telefonu operatörü değiştirir gibi" elektrik saglayıcısını değiştirme ve daha ucuz elektrik tüketme hakkı senelik 3600 kWh elektrik kullanımı olan ve mesken ya da ticarethane farkı gözetmeksizin, istisnasız her kullanıcıya verilmiştir. Daha Açıklayıcı bir şekilde anlatacak olursak: Aylık tüketimi 120 TL ve üzeri elektrik faturasına sahip olan tüm kullanıcılar artık elektrik tedarikçilerini değiştirebilir ve daha ucuz elektrik kullanımına başlayabilirler. Bu durumdan yaklaşık (öngörünen) 4 milyon kişi ucuz elektrik kullanarak elektrik faturalarında tasarruf etme hakkına sahip oldu. Tedarikçilerin Sunduğu Birbirinden Avantajlı Ucuz Elektrik Fırsatlarını Kaçırmayın! **** Kullanıcılara cazip elektrik kullanma avantajı sağlayan tedarikçiler birçok farklı kampanyalar sunmaya başladı. Fakat kullanıcılar, tedarikçi değiştirmeye karar verdikleri zaman nereye başvurmaları gerektiği, neye göre tedarikçiler arasında tercih yapmaları gerektiği, tedarikçi değiştirme sürecinin nasıl sonlandıracakları ile ilgili yeterli bilgiye sahip değil.

www.kiyaslamanya.com

Bu sebebden dolayı cazip elektrik tüketmek kullanıcılara biraz zor gelse de Kıyaslamanya.com tüketicilerin uygun fiyata elektrik tüketmeleri artık hiç olmadığı kadar kolay bir hale getirdi. Uygun elektrik tarifelerine geçiş işlemlerinde her adımda koşulsuz şartsız tüketicilerin yanında olan Kıyaslamanya.com ile kullanıcılar, çok kolay bir şekilde elektrik firmasını değiştirerek daha uygun elektrik tarifeleri kullanabiliyor ve güvenle tasarruf etmeye başlıyor. En Ucuz Elektrik Tarifeleri Tek Bir Adreste , Artık serbest tüketici olan kullanıcılar ucuz elektrik satan tedarikçileri birer birer arayarak teklif istemek yerine, internetten Türkiye'nin önde gelen elektrik firmalarının sunduğu avantajları anında kıyaslayıp yotulmadan elektrik tedarikçilerini değiştirebiliyor ve ucuz elektrik tüketimine çok kısa bir süre içersinde başlayabiliyor. Kıyaslamanya.com Türkiye'nin en prestijli ve önde gelen elektrik firmalarının cazip elektrik tarifelerini kolaylıkla ulaşabilir ve karşılaştıma yapabilirsiniz.

Kiyaslamanya.com İle Firmaları Kıyaslayın

Ucuz Elektrik Tedarikçilerini Kıyaslayın! Enerji piyasasında; elektrik firmaları arasındaki rekabet artmaya başladı. Böylece firmalar arasında müşteri kapma yarışı hız kazandı. Her firma sunduğu avantajların yanında tüketicilerine daha cazip elektrik fiyatları ile daha rekabetçi kampanyalar teklif etmekte. Siz de bu ucuz elektirik tarife ve kampanyalarını Kıyaslamanya.com' dan kıyaslıyor ve tasarruf etmeye başlayabiliyorsunuz! İndirimli elektrik firmalarını birer birer arayıp da kampayalar hakkında teklif almanın ne kadar zor olacağını bir düşünün! Kıyaslamanya.com'da böyle bir zorluk yaşamazsınız, çünkü girdiğiniz bilgiler dogrultusunda ülkemizin en büyük elektrik firmalarının tarifeleri anında sizlere sunar . Böylece bir çok firmayı aramak, çağrı merkezlerinde beklemek yerine en ucuz elektrik tarifesini hangi elektirk tedarikçisinin sunduğunu hemen bulun. Siz yorulmadan ve uğraşmadan, Kıyaslamanya.com size teklifleri hemen göstersin, tarifeler arasından size en uygun tarife seçiminizi yapın ve hızlıca elektrik tedarikçinizi değiştirin. En Ucuz Elektrik Tedarikçisini Bulun! Aslında ucuz elektrik kullanımından faydalanmak çok kolay. Ucuz elektrik firmalarını kıyaslayıp firmanızı değiştirmek için Kıyaslamanya.com adresini ziyaret ederek yaşadığınız bölgeyi ve elektrik fatura tutarısı bilgilerinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Sistemde belirttiğiniz bu bilgiler dogrultusunda sizlere farklı tedarikçi şirketlerin sunduğu indirimli tarifeler sizin için listelenecek, siz de kolayca bu listeden size en uygun indirimli elektrik tarifesini seçebileceksiniz. Kıyaslamanya.com Türkiye'nin en büyük ve en prestijli elektrik tedarikçilerini kıyaslamak ve elektrik tedarikçinizi tercih ettiğiniz bir başka tedarikçi ile değiştirmek için yalnızca 5 dakika yeterli. Elektrik tedarikçinizi değiştirme işlemi sadece 3 kolay adım ile en ucuz elektrik tarifesini kullanmaya başlamak için: 1. Mevcut elektrik kullanım bilgilerinizi belirtiniz. - Yaşamakta oldugunuz şehri, abone grubunuzu ve kullanım alanınızı belirtip devam ediniz. - Daha önce elektrik tedarikçi firmanızı değiştirip değiştirmediğinizi (indirimli elektrik kullanıp kullanmadığınızı) belirtiniz. - Elektrik fatura tutarınızı belirtiniz. 2. indirimli elektrik tarifeleri arasından sizin için en uygun olanını seçin. - Türkiye'nin en prestijli elektrik tedarikçilerinin indirimli elektrik tarifeleri, geçiş yapmanız durumunda bir yılda elde edeceğiniz yaklaşık toplam tasarruf meblağları, yıllık fatura tutarları, tarife şartları ve fiyatları gibi önem arz eden tüm koşullar aynı anda sizlere liste halinde sunulaçaktır. Listede indirimli elektirik tedarikçilerin tarifeleri arasında anında bir karşılaştırma yaparak kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz tarifeyi seçin. 3. Bilgilerinizi eksiksiz olarak girdikten sonra, belgelerinizi sisteme kolayca yükleyin ve tedarikçi geçiş işleminizi tamamlayın. İşte bu kadar basit!


Copyright © 2016 - Kiyaslamanya.com Tüm Hakları Saklıdır