İndirimli Elektrik

İndirimli Elektrik Kullanın

Son zamanlarda enerji piyasında birçok değişlikler oldu. Artık Serbest Tüketici olarak bilinen elektrik tüketicileri kendi elektriklerini kendilerinin tecih ettiği bir firmadan satın alabilirler. Böyle bir şey nasıl olur demeyin çünkü aslında çoktan var olan birşey. Serbest Tüketici olmaya yönelik koşulları hep aşağıya doğru kaymakta. Kısa bir süre içersinde tüm tüketiciler serbest tüketici olabilirler.

Serbest Tüketici Kavramı

Konuyla ilgili olarak eğer sizlerde daha ucuz bir elektrik kullanmak istiyorsanız yapacağınız öncelikli şey serbest tüketici olup olmadığınız hakkında bilgi sahibi olmanız olacaktır. Bilgi almak için linke tıklayarak serbest tüketici olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Elektrikte olan tüm adımlar özelleşti ve bu hem rekabeti hem de firmaların daha özverili çalışmalarını beraberlerinde getirdi. Firmalar artık daha özverlili çalıştıkları için buda dogrudan tüketicileri etkiliyor. Geçmişe oranla daha verimli çalışan santral ve daha uygun fiyatta malolan santraller sayesinde elektrik artık geçmişte orantısal olarak diğer parametreler bir kenara bırakılırsa daha uygun bir fiyata üretilebiliyor. Üretim için gerekli olan kaynakların ucuzlaması direk tüketicilere indirim olarak yansımaktadır.


indirimli elektrik


Elektrikte Yeni Devir

Bir başka deyişle, artık özelleştiği için en baştan itibaren elektrik üretimi özelleşmiş bir halde. Şu an mesela elektrik üretimini yapanta olan bir çok santral var. Elektrik üretici firmaları yoktan bir enerjiyi olusturamaz, başka bir enerji kaynağından elektriğe geçiş yada dönüşüm yaparak ürelitirler. Özellikle fosil yakıtlarını kullanarak elektrik üretimi yaparlar. Yeni çağda atom enerjisi ve yenilebilir yeşil enerjiden de elektrik üretimi yapılıyor. Fosil yakıtları baz olacak olursak fosil yakıtların fiyatları günden güne değişkenlik gösteriyor. Herkesin bildiği petrol fiyatları ise gündelik olarak televizyon ve sanal ortamından da takip ettiğiniz gibi borsa gibi değişkenlik gösteriyor. Bir gün 10 TL olan fiyatı ertesi gün 15 TL olabilir , arada çok büyük farklar olabilir, üretici olan bir firma 10 TL'ye aldığı bir ürünü , başka bir firma 15 TL'ye alabilir. Bir firma aynı yakıt ile 10 birimlik elektrik üretebilirken başka bir firma aynı yakıt ile 11 birimlik bir elektrik üretebilir.

Elektrikte Rekabet

Üretim firmalarının kendi içlerindeki performans değerleri bile farklılık gösterebilir, ek olarak işin içinde teknolojik yatırımlar ve teknolojilerini geliştirmeye yönelik yatırımlar , çalışan kişilerin performansları gibi birçok parametreler var Daha fazla işi detaylandıracak olursak, fosil yakıtlarının dışın da yenilebilir enerjiler de işin içindedir. örnegim akşam rüzgardan üretilecek elektrik enerjisi tamamen boşa gidiyor. Rüzgar türbinleri ile üretilen elektrik bu enerjisini depolama gibi bir olasılığın şu andaki kullanılan teknoloji ile olasılık dışı gözüküyor. Olasılıklar dahilinde olan herhangi bir enerji depolama sistemi henüz arge çalışmalarında ve geleçek yüzyılın belki de en popüler ve en fazla para kazandıracak iş alanlarından biri olacak. Rüzgar enerjisi sistemlerinin servis giderlerinin dışındaki maliyetleri çok fazla değildir bundan dolayı mesela gündüz 10 birimden satılacak elektrik gece saatlerinde 2-3 birimden satılaçak olasa bile üretici firma için bile pozitif bir durumdur. Bunlar dışındaki firmalar bazen kar etmekten ziyade müşteri çekebilmek için indirimliler yapabilirler, ne kadar çok müşteri aynı zamanda diğer firmalar için o kadar az müşterisi demektir ve kendilerini sürümden kazanacakları bir durum içinde olmak isterler. Belki kar oranları düşüktür fakat rakiplerinde müşteri portföylerinin büyük bir kısmını kendilerinde olduğunu bilirler.

Elektrikte Piyasası

Daha da detaylandıracak olursak, Firmalar kendilerini yabancı para birimine göre konum almak isteyebilirler dolar ve emtia fiyatları ile ilgili düşünçeleri olmuş olabilir ona göre müşterileri diğerlerinden farklı olarak tarifeler sunuyor olabilirler. Son günlerde tek fiyatlı elektrik tarifleride çıktı.Böylece firmalar insanların aksine dolar ,doğalgaz/petrol gibi fiyatlarının aşağı düşeçeğini tahmin edip veya öngörüp dogrudan tek fiyat ile müşteri kazanma yoluna gidebilirler Elektrik Tüketicilerinden bir bölümü öngörülerinde dolar petrol ve doğalgaz fiyatlarının yükseleçegini tahmin edip anlaştıkları üçretlerin üzerinden faturlarını sabitlemek için bu türde tarifeleri olan firmalarla anlaşmalar yapıyorlar. Anlaşıldığı üzere tamamen serbest piyasa şartları altında ve tamamen her alanı ile özelleşmiş olan bu sektör şu anda tüketiciler ve Türkiye için çok önemli fırsatlar sunmakta. Bu fırsatlar yalnızca Türkiye için degil Dünya için bile katkı saglayıcı değerler taşımaktadırlar.

Kiyaslamanya.com

Kiyaslamanya.com ise işte tam bu anda devreye giriyor ve insanlar ucuz elektrik dedikleri zaman akıllarında elektriği daha ucuza alacakları kavramı var fakat nasıl alacaklarını hakkında bilgi sahibi degiller. Eğer sizlerde artık elektriğinizi başka firmaya taşımak istiyorsanız www.kiyaslamanya.com adresini ziyaret ederek onlarca elektrik firmasının onlarca tarifesi arasında kaybolmadan basit bir şekilde elektriğinizin geçiş işlemini yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken www.kiyaslamanya.com adresinden elektrik segmesi alanına gelerek arama kriterlerini doldurmak ve sonradan sizin için en cazip olan elektrik tarifesini seçip başvur diyerek işleminizi başlatabilirsiniz.Daha sonra sizden istenilen bilgileri doldurup kiyaslamanya.com ' un bu konuda uzman deneyimli satış temsilcileri tarafından aranmanızı bekleyin.


Copyright © 2016 - Kiyaslamanya.com Tüm Hakları Saklıdır